• 08.01.2018
Eksen Temel Lisesi, şampiyonluğu kutladı

Eksen Temel Lisesi, şampiyonluğu kutladı

Özel Eksen Temel Lisesi, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında 32 okulun, 384 sporcunun katılımı ve yapılan genç erkekler A Basketbol müsabakalarında il şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı. Kanıtlanan bu haklı başarının sonrasında Basketbol Koçları Hüseyin Elibol, İrman Gürmen, Eksen Eğitim Kurumları Kurucuları, genç erkekler (a) ve genç erkekler (b) basketbol takımlarının tamamı başarıyı Egea’da düzenlenen bir yemekle kutladılar.

Basketbol Koçları Hüseyin Elibol, İrman Gürmen şampiyonluğun öyküsünü şöyle anlattı; “Özel Eksen Temel Lisesi Genç erkekler (a) ve genç erkekler (b) olmak üzere basketbol müsabakalara katılmıştır. Genç Erkekler A kategorisi 2000-2001 doğumlu sporculardan; Genç Erkekler B kategorisi 2002-2003 doğumlu sporculardan oluşmuştur. Genç erkekler (a) kategorisinde toplamda Salihli A, Salihli B, Soma A, Soma B, Turgutlu, Akhisar, Manisa Şehzadeler, Manisa Şehzadeler olmak üzere 8 guruptan oluştu. Takımımız Akhisar gurubunda yer alıp; bu gurupta Kayhan Ergün Teknik ve Endistürü Meslek Lisesi, Şeyh İsa Anadolu Lisesi, Namık Oğul Lisesi, Özel Akhisar Koleji olmak üzere gurupta yer aldı. İlk maçını Namık Oğul Lisesi ile oynayan takımımız 113-30 olarak maçı kazandı. İkinci maçını Kayhan Ergün Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile oynadı. Bu maçı da 93-44lük skorla kazanmasını bildi. Guruptaki üçüncü maçını Özel Akhisar Koleji ile oynayan takımımız bu maçı, 57-32lik skorla kazandı. Akhisar gurubundaki son maçımızı Şeyh İsa Anadolu Lisesiyle oynayan takımımız bu maçtan da 96-27lik skorla galip ayrılarak, Akhisar gurubu lideri oldu. Takımımız tek maçlık eleme usulüne göre çeyrek final maçına çıkmayı hak kazandı.

Takımımız 29 Aralık tarihinde çeyrek final maçını Yunusemre gurubu 2.si Fatih Anadolu Lisesiyle karşılaştı. Karşılaşmadan 87-41 galip ayrılarak yarı final biletini kazandı. Yarı final maçında Salihli A gurubu 1.si Akkaplan Anadolu Lisesiyle eşleşen takımımız, bu maçtan da 86-50 skorla maçı kazanarak adını finale yazdırdı. Bu sonuçlarla okullar bölge finallerine katılmayı da hak kazandı. Final maçında Yunusemre gurubu 1.si Manisa Spor Lisesiyle eşleşen takımımız 4 Ocak’da Manisa Atatürk Kapalı Spor Salonunda oynanan ve başta sonra büyük mücadele içerisinde geçen maçta  77-68lik skorla maçını kazanarak Manisa 1.si oldu. Geçen sene kazandığı 1.lik unvanını tekrarlayan takımımız, gurup ve final maçlarında namağlup bitirerek 1.liği hakkettiğini kanıtlamış oldu.  Her maça fair play ruhuna uygun mücadeleci yapısıyla tüm sporseverlerden tam not aldı. Bu başarıdan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederiz”

 Kadro:

Furkan Menekşe

Berkay Koçak

Bilgincan Köseoğlu

İ.Arda Akbaş

Mustafa Dağgülü

Doğukan Gündoğan

Can Gündoğan

Samet Darınç

Alperen Arabacı

Berke Karakuş

Emre Öncü

Burak Can Çalışkan